Idzie wiosna

person Wysłane przez: Anna Materna Dodano: favorite Trafienie: 236

Coś o Twoim ogrodzie

Wiosna? Już niebawem. Nie możesz się doczekać? My też!

 

Kto by nie chciał żeby już nadeszła wiosna, dłuższy dzień, przyjemne temperatury i nasz ogród budzący się do życia? Na szczęście wiosna jest już blisko. Za niedługo będzie można w niedzielny poranek usiąść na tarasie i popijając świeżą kawę rozkoszować się widokiem swojego podwórka. Ale... żeby ta piękna wizja stała się faktem, musisz wykonać odrobinę pracy. Tak jak ludzie po nocy, tak nasz ogród po zimie musi się troszkę odświeżyć. My poświęcimy mu odrobinę swojego czasu, a on będzie się nam odpłacał przez kolejne ciepłe miesiące.

 Tylko od czego zacząć? To zależy... Przypomina to trochę wizytę u fryzjera: jednemu wystarczy umyć włosy, innej trzeba przyciąć, jeszcze innej zafarbować, a innemu przydałby się przeszczep ;)

Na szczęście stale rozszerzamy naszą ofertę, tak aby sprostać wszystkim Twoim potrzebom. W naszym asortymencie znajdzie się sprzęt odpowiedni dla Twojego ogrodu.

 

Pierwsze koszenie i pielęgnacja trawnika

Wiele osób tego nie lubi, ale nawet one nie mogą doczekać się, gdy trawa znów zacznie rosnąć. To nic, że zaraz zacznie się sezon na koszenie. Ważne, że trawnik będzie zielony i gęsty. W tym miejscu polecamy kosiarki i wertykulatory. Nie płać za usługi koszenia, to bardzo proste do samodzielnego wykonania. Nie ma ogrodu, którego nie skosisz naszym sprzętem. Jest to jedna z czynności, która nie musi być droga. Decydując się na wypożyczenie u nas, otrzymasz precyzyjny instruktarz, a pracę wykonasz samodzielnie. Nawet wielkie chaszcze nie stanowią problemu dla naszych kosiarek.

 

A jak założyć nowy trawnik?

Gdy teren jest już skoszony najlepiej pozbyć się wierzchniej warstwy roślin. Razem z nią usuniemy wszelkie chwasty oraz mieszaninę innych roślin, których nie chcemy na naszym przyszłym trawniku. Skorzystaj z wycinarki do darni, aby zrobić to szybko.

No dobra, mam usuniętą darń. Co dalej?

W kolejnym kroku powinniśmy spulchnić glebę, tak aby ułatwić rozrost trawie. W tym miejscu przyda nam się glebogryzarka.

W kolejnym kroku siejemy nasiona trawy. Tutaj też przychodzimy z pomocą i oferujemy siewniki, dzięki którym trawę posiejesz nie tylko szybko, ale też równomiernie. Ten sam siewnik można również wykorzystać później do rozrzucenia nawozu.

W kolejnym kroku wałujemy teren, co pozwoli na zagnieżdżenie nasion w gruncie oraz nada właściwy, równy kształt naszemu trawnikowi.

Pozostaje nam tylko podlewać i doglądać, jak wzrastają pojedyncze źdźbła trawy, które niebawem zmienią się w zielony dywan!

Pamiętaj tylko o prowadzeniu zabiegów aeracji i wertykulacji.

Wrócę jeszcze na chwilę do początkowej fazy zakładania trawnika. Czasem w miejscu jego powstania napotkamy na drzewka, od których usunięcia musimy zacząć. Polecamy odpowiednie pilarki, które szybko poradzą sobie z wycięciem pniaków. Żeby zapanować na powstałym przy tym bałaganem użyjemy rębaków do gałęzi, dzięki którym gałęzie po prostu znikną :) Pozostałe pniaki możemy rozłupać, wysuszyć i wykorzystać zimą w kominku.

 

Na koniec wiosennych porządków nie zapomnij o odświeżeniu tarasu i kostki na swoim podjeździe. Chyba Cię nie zaskoczę jeśli napiszę, że też mamy odpowiednie do tego narzędzia :)

 

To jak? Będzie ta kawa w pięknym ogrodzie? :)

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło