Jaki agregat kupić?

person Wysłane przez: Anna Materna Dodano: favorite Trafienie: 3575

Poradnik dla kupujących. Sprawdzona jakość w rozsądnej cenie - czy to możliwe?

Czy Twoja praca wymaga korzystania z przenośnych źródeł energii? Czy rozważałeś już zakup agregatu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Każdy kto spotkał się z awaryjny wyłączeniem zasilania w domu lub pracy zastanawiał się nad pozyskaniem agregatu prądotwórczego. Ilość ofert dostępnych w internecie może wprowadzić nabywcę w zakłopotanie. Nie każdy kupujący musi znać się na podawanych parametrach elektrycznych, a ich brak zrozumienia może doprowadzić do pomylonego zakupu. Dlatego postaramy się krótko i prosto podpowiedzieć na co zwrócić uwagę.

1. Rodzaj zasilania. Jakiego rodzaju urządzenia będą zasilane z agregatu: jednofazowe 230V czy trójfazowe 400V?

2. Moc agregatu. Ten punkt wymaga szerszego omówienia. Moc agregatu prądotwórczego wyrażana jest w kVA (kilo wolt amperach). Powoduje to brak zrozumienia, a następnie rozczarowanie u osób, które dokonały zakupu bez rozpoznania tematu. Rzeczywista moc oddawana przez agregat jest mniejsza. Dla generatorów dobrej klasy współczynnik mocy wynosi 0,8. Dla przykładu agregat posiadający moc 6,0 kVA pozwoli zasilić urządzenie o mocy do 4,8 kW. Warto też sprawdzić, czy podawana przez sprzedawcę moc jest mocą maksymalną, czy ciągłą, gdyż w przypadku tej pierwszej agregat może być nią obciążany jedynie przez krótki okres, natomiast jego moc ciągła będzie niższa. Ponadto należy upewnić się, jaki jest potrzebny zapas mocy dla uruchomienia zasilanego urządzenia. Często narzędzia potrzebują 2, a nawet 3-krotnie większej mocy niż mówi ich tabliczka znamionowa. Jest to związane z typem urządzenia (jakiego charakteru stanowi obciążenie). Nie będziemy tutaj zagłębiać się w techniczne detale - miał być prosty poradnik, zatem konkretne przykłady znajdują się w dalszej części tekstu :)

3. Silnik agregatu. Skoro myślimy o zakupie agregatu, to chcielibyśmy, aby wybrany przez nas egzemplarz pozwolił nam na długie i bezawaryjne używanie. Nie uda nam się tego uzyskać jeśli silnik, a zatem serce naszego generatora będzie w słabej kondycji. Przy zakupie samochodu prawie każdy sprawdza jaki oraz w jakim stanie jest silnik. Przy zakupie agregatu większość osób nie bierze tego pod uwagę. Lata naszych doświadczeń pokazują, że jeśli chodzi o wybór silnika, to nie można iść na żadne ustępstwa. Dla małych, przenośnych agregatów zawsze stawiamy na Hondę. Silniki te produkowane od dziesięcioleci odznaczają się dopracowaną konstrukcją, a także wysoką jakością wykonania. Można śmiał opowiedzieć, że Honda jest liderem w tym segmencie.

4. Stabilizacja napięcia. Przenośne agregaty mogą posiadać lub nie dodatkową stabilizację napięcia AVR (Automatic Voltage Regulation). Dla kupującego oznacza to, że generator bez AVRa jest typowym agregatem budowlanym, z którego możemy zasilić wszelkie maszyny typu betoniarka, szlifierka kątowa. Jeśli natomiast potrzebujemy zasilić urządzenia elektroniczne, komputery, drukarki, zaawansowane narzędzia budowlane, to musimy się zdecydować na wersję z AVR. Agregaty posiadające dodatkową stabilizację napięcia odznaczają się także wyższą ceną.

Który agregat zatem kupić? Wśród naszych Klientów hitem okazały się dwa modele:

- Agregat Pramac E4000 2.9kVA

- Agregat Pramac ES8000 6.0kVA AVR

Pierwszy z nich jest bardzo uniwersalnym generatorem dla firm budowlanych, instalatorskich, ale także dla majsterkowiczów. Agregat posiada moc ciągłą, czynną 2,6 kW, co pozwoli na zasilenie większości narzędzi: betoniarek, szlifierek, młotów itd. Jego niewielkie rozmiary i waga pozwalają na umieszczenie w samochodzie, niejako stały element wyposażenia, zaraz obok pozostałych narzędzi, które zabieramy do pracy. Jest to też częsty wybór osób, które są na etapie budowy domu, a nie posiadają stałego zasilania. Pozwala to na wykonanie szeregu prac, zwłaszcza w miesiącach jesiennych i zimowych, gdzie dzień jest krótki i zachodzi konieczność zastosowania oświetlenia.

Drugi z wymienionych agregatów posiada stabilizację napięcia AVR oraz użyteczną moc 5,5 kW. Na ten model decydują się właściciele małych i średnich firm, gdzie jest on wykorzystywany jako awaryjne źródło zasilania. Działają na nim komputery, kasy fiskalne itd. Jest to też dobry wybór dla firm instalacyjnych, gdzie potrzebna jest zasilanie urządzeń większej mocy, np. zgrzewarek elektrooporowych.

Jeśli chodzi o agregaty większej mocy, to polecamy modele o mocy 22 kVA oraz 42 kVA. Znajdują zastosowanie przy zasilaniu sklepów w przypadku wyłączenie energii planowych lub awaryjnych, a także jako zasilanie imprez plenerowych.

Co jeśli nie jesteś pewny, który agregat jest dla Ciebie? Odwiedź nasze biuro, gdzie pomożemy Ci wybrać. Jeśli natomiast będziesz się wahać, czy zaproponowany generator sprawdzi się w Twoim przypadku, to zawsze można taki model wypożyczyć, sprawdzić i dopiero wtedy podjąć decyzję. W naszej wypożyczalni posiadamy dla Klientów wszystkie opisane powyżej modele agregatów.

Gdy zależy Ci na niezawodności, to postaw na jakość i kup agregat wyprodukowany przez światowego lidera wśród producentów źródeł energii - firmę Pramac.

Uwaga. Właśnie dojechała do nas nowa partia agregatów. Jeśli szukasz agregatu, to zadzwoń. Dla płacących gotówką specjalna oferta cenowa. U nas kupisz agregaty marki Pramac w najlepszej cenie!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło